Nyní živě: Google 3D obrázky a AR integrace do mobilního vyhledávání

Google oznámil na své konferenci pro vývojáře Google I/O několik týdnů zpátky, že bude podporovat 3D obrázky a AR (Augmented reality) ve vyhledávání – tato funkce je nyní živě. Spousta hledajících je schopna vyhledávat objekty jako jsou „žralok“, „lev“ nebo „panda“ či „aligátor“ atd. a mohou tyto 3D objekty vyhledat a projektovat do jejich prostředí s pomocí AR.
 
Jak to funguje.
 
Otevřete váš mobilní internetový vyhledávač na Androidu či iPhone a vyhledejte některé z těchto typů termínů. Pokud sjede úplně dolů a uvidíte možnost „zhlédnout ve 3D“, tak poté na to klikněte, abyste objekt načetli. Poté stačí kliknout na možnost AR, abyste viděli objekt ve vašem prostředí skrze kameru vašeho mobilního zařízení.
 
Jak to vypadá.
 
Stačí se podívat na Youtube nebo Twitter na mnohá videa, která tam postují uživatelé, ostatně je toho plný internet.
 
Jak vlastně dostanu 3D obrázky do Google?
 
Několik týdnů zpátky jsme také nahráli snámek, který ukazoval 3D markup, který vám dovolí potencionálně přidat obrázky tak, abyste jim pomohli zobrazit se jako 3D předměty v mobilním vyhledávání.
 

Proč se o to zajímáme.
Spousta nejrůznějších aplikací již podporuje AR a dovoluje tak svým spotřebitelům vidět, jak by například nábytek vypadal, či ostatní předměty, v jejich domovech či aby viděli, jaké odlišné sluneční brýle by jim seděly či jak by na nich vypadal nový make-up. Tohle ukazuje, že Google nyní může začít povolovat tyto druhy možností na stránce s výsledky vyhledávání pro komerční požadavky. Během několika minulých let, Google pomaličku zveřejňoval a nastiňoval to, že obrázkové vyhledávání je něco co SEOs, správci webů, vývojáři a obsahoví producenti zanedbávají a měli by tam přenést svou pozornost. Je to určitě dobrý způsob, jak mohou vyhledávající objevit nový obsah a informace a který může být velice užitečný nejenom, jako poutač zraku, ale také jako potencionální způsob pro převody. Některé z těchto nových funkcí mohou pomoci se snahami SEO. Plus je to také spousta zábavy si s tímhle hrát a trošku i technicky dovádět.