Zástěry a vaření.


Každá správná hospodyňka má doma alespoň jednu kuchyňskou zástěru s potiskem nebo nějakým vzorem. Takových zástěr existuje několik druhů a provedení. Většinou se jedná o jednoduché přehození přes hlavy, které můžete mít nastavitelné a pak zavázání v pase. Tak vám zástěra nespadne a pěkně drží. Zároveň vám zakrývá většinu vašeho oblečení a vy se tak doma při vaření nezašpiníte. Stačí si jí jen před samotným vařením nasadit a máte jistotu, že se neumažete. Většina žen tyto zástěry používá a pak jsou ty ženy, které vaří i bez zástěr. Poslední skupinou žen, které zástěry doma nemají, jsou ženy, které nevaří. Můžete si myslet, že každá žena je vedena k tomu aby vařila, ale dnes to tak už rozhodně není.

zástěry s potiskem

Dříve byla ostuda, když žena neuměla uvařit a hlavně se toto řemeslo předávalo z matky na dceru. Většina dívek doma maminkám asistovala u vaření a tak se naučila vařit. Není na tom nic složitého, ale pak se setkáte se ženou, která si neumí udělat ani obloženou topinku a změníte názor. Kdysi každá správná hospodyňka vařila. Dnes jsou už dívky a ženy jiné a vaření jim přijde zbytečné nebo jako ztráta času. Ovšem co potom chlap, který přijde domů hladový z práce a doma nebude nic k jídlu.

zástěry s potiskem

To je už podstatně horší. Většina žen v dnešní době taky pracuje a nejsou to ženy v domácnosti, proto je na vaření méně času, ale když si doma uděláte poctivou svíčkovou nebo knedlo vepřo zelo, rozhodně je to kvalitní jídlo, na kterým si pochutná celá rodina. Zástěru nemusíte mít jen na vaření, ale i na pečení. Pečení je takovou druhou věcí, kterou ženy umí i neumí. Udělat mramorovou bábovku nebo upéct štrůdl zvládne spousta žen. Při pečení se ženy hodně umažou při práci s moukou, a proto je dobré mít na sobě zástěru. Existují i zástěry pro muže, kde jsou obrázky nahých žen anebo nějaké komické obrázky. Muž, který vaří, se hledá opravdu složitě a většina se spoléhá právě na ženy. Tak co ženy, vaříte doma své rodině a mužům?