Google Search COnsole

Google udělal hned dvě hlavní změny v Google Search COnsole za posledních dvacet čtyři hodin. Snad nejdůležitější z nich bylo to, že hlášení pro pokrytí indexace nyní využívá data indexování stránek předně mobilně zobrazovaných, kdykoliv je to možné. Mezitím Google oznámil o pomalém konci starého Google Search COnsole hlášení, protože podobné hlášení existují v novém Google Search COnsole.
 
Hlášení pokrytí indexování od Google nyní používá data předně mobilního zobrazování
Google aktualizoval své hlášení pokrytí indexování, aby používalo data, která sbírá z předně mobilního indexování namísto dat indexování počítačových zobrazení pro stránky, které již přešly na předně mobilní zobrazení. Google se vyjádřil tak, že to ovlivní pouze „ty stránky, které již migrovali na předně mobilní zobrazení.
 
Jaké změny vlastně přináší nové hlášení?
Google se nechal slyšet, že jediná data, která byla touto změnou ovlivněna, jsou spíše v „počtech chyb“ a „nových problémech“ a oznámení o nich. A tedy hlášení pokrytí indexování bude reflektovat status indexování předně mobilních zobrazení okolo těchto problémů. Google řekl, že: „počty indexovaných stránek nejsou nijak ovlivněny touto změnou“.
 
Kdy se změnilo hlášení?
Začalo to dvacátým pátým listopadem roku 2018 a až doteď se zatím změnilo hlášení pouze pro ty stránky, které již přešly na iniciativu migrace na předně mobilní zobrazení, jak ostatně řekl Google. Věděli byste to, protože Google by vám poslal upozornění, že vaše stránka/síť/majetek se již přesunuly. Pokud ne, Google bude stále používat data indexování počítačových zobrazení pro tato hlášení, alespoň do té doby, dokud nedostanete upozornění, že se vaše stránka přehoupla na druhou stranu barikády.
 
Google opouští některá stará hlášení.
Google se poslední dobou vyjadřoval a upozorňoval na to napříč celou starou verzí Google Search Console, aby dal vědět všem uživatelům, že některé typy hlášení půjdou do předčasného důchodu. Upozornění mohou být právě nyní nalezeny ve starém Google Search Console nástroji, v hlášení Search Analytics, hlášení Rich results, AMP hlášení, Hlášení statusu indexování a také hlášení chyb procházení. Všechna tyto hlášení se budou rušit a nebude se s nimi do budoucna počítat. Google nám však nijak neposkytl žádné datum definitivního rozloučení.
 
Upozornění je následující: „DŮLEŽITÉ: toto hlášení bude brzy nahrazeno novou verzí Search Console. Prosím aktualizujte vaše odkazy pro nový Search Console“. Některá upozornění odkazují přímo na výměnu hlášení v nové verzi nástroje Google Search Console.
 
 
Proč na tom tolik záleží?
Se změnou těchto hlášení, pokud tedy uvidíte nějakou změnu v chybách okolo dvacátého šestého listopadu a vaše stránka se již přesunula na předně mobilní indexování, může to být způsobeno tím, jak Google hlásí tyto chyby. Nijak to neovlivní vaše hodnocení, ale určitě to ovlivní hlášení pokrytí indexace. Je to vlastně jenom změna hlášení a má nulový vliv na vaše aktuální hodnocení stránky.
 
Co se týče upozornění, že Google bude odstraňovat některá stará hlášení v Google Search Console, Google se jasně vyjádřil, že právě nyní budou odstraňovat jenom hlášení, která mají nějaké nahrazení v té nové verzi nástroje Google Search COnsole. V některých případech bude nutné, abyste se naučili, jak používat tyto nová hlášení nebo změnit vaši každodenní rutinu a začít používat nová hlášení namísto těch starých. Ale celkově Google oznámil, že byste měli být schopni získat stejná data a data která byste chtěli od starých hlášení. Jenom to zabere nějaký čas, než se s nimi naučíte pracovat.