Donate

Blíží se čas Vánoc, který trávíme s rodinou v pohodlí svého domova. Ne každý má ale takové štěstí a mnoho lidí je bez střechy nad hlavou. Změnit to může pomoc všech, která pomůže lidem v nouzi a nabídne jim šanci, kterou si zaslouží. Google se chce na této pomoci podílet a to přidáním tlačítka „donate“, které umožní podporu přímo skrze vyhledávání. Zaregistrované neziskové společnosti tak mohou získat finance přímo a nemusí dárce provázet složitým systémem financování. Naopak na ně čeká jednoduché rozhraní, které jim zabere jen několik málo minut. Možnost podpory je přitom dostupná jak na počítačích, tak i mobilních telefonech a jiných platformách.


 
Nasazení tlačítka „donate“ v době Vánoc není náhodou. Podle studií totiž lidé během svátků přispívají až o 30 % více. Ačkoli je novinka dostupná zatím jen pro některé neziskové organizace ve Spojených státech Amerických, je zde naděje, že se brzy rozšíří i do jiných části světa a pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují.
 
Společnost Google vydala k tlačítku i prohlášení, ve kterém zdůraznila svůj cíl usnadnit činnost komukoli, kdo chce pomáhat jiným a to novými technologiemi i podporou charitativních projektů.
 
“We’ve seen people’s generosity throughout 2017, especially in times of crisis and need. And earlier this year, we made a commitment to continue to bring the best of our people, products, and philanthropy to make an impact and help create opportunity for everyone,”
 
Na webové stránce {LINK} získají neziskové organizace více informací o možnostech, které Google nabízí a mohou se zde registrovat, díky čemuž získají možností přímé podpory právě skrze vyhledávání.
 

Donate
Ohodnoťte příspěvek