Donate

Blíží se čas Vánoc, který trávíme s rodinou v pohodlí svého domova. Ne každý má ale takové štěstí a mnoho lidí je bez střechy nad hlavou. Změnit to může pomoc všech, která pomůže lidem v nouzi a nabídne jim šanci, kterou si zaslouží. Google se chce na této pomoci podílet a to přidáním tlačítka „donate“, které umožní podporu přímo skrze vyhledávání. Zaregistrované neziskové společnosti tak mohou získat finance přímo a nemusí dárce provázet složitým systémem financování. Naopak na ně čeká jednoduché rozhraní, které jim zabere jen několik málo minut. Možnost podpory je přitom dostupná jak na počítačích, tak i mobilních telefonech a jiných platformách.


 
Nasazení tlačítka „donate“ v době Vánoc není náhodou. Podle studií totiž lidé během svátků přispívají až o 30 % více. Ačkoli je novinka dostupná zatím jen pro některé neziskové organizace ve Spojených státech Amerických, je zde naděje, že se brzy rozšíří i do jiných části světa a pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují.
 
Společnost Google vydala k tlačítku i prohlášení, ve kterém zdůraznila svůj cíl usnadnit činnost komukoli, kdo chce pomáhat jiným a to novými technologiemi i podporou charitativních projektů.
 
“We’ve seen people’s generosity throughout 2017, especially in times of crisis and need. And earlier this year, we made a commitment to continue to bring the best of our people, products, and philanthropy to make an impact and help create opportunity for everyone,”
 
Na webové stránce získají neziskové organizace více informací o možnostech, které Google nabízí a mohou se zde registrovat, díky čemuž získají možností přímé podpory právě skrze vyhledávání.