Google Ads přináší podíl kliknutí do metrik konkurence v Search kampani.

„Vypuštění“ podíl kliknutí se může považovat za výsledek snažení, které Google započal již představením metrik pozice minulý podzim, ve stejné době, co metrika průměrné pozice se stává stále méně užitečná.
 
Aby pomohl Google inzerentům získat trochu více povědomí o tom, jak si jejich textové reklamy vlastně vedou, zavedl metriku podílu kliknutí do kampaní vyhledávání.

Proč by vás to mělo zajímat

Reprezentováno jako procento, podíl kliknutí je indikací toho, kolik kliknutí vlastně vaše reklamy získaly z celkového počtu případů, kdy Google potvrdil, že někdo kliknul na vaši reklamu. Pomáhá to ukázat, jak efektivně se vaše reklamy zapojují s uživateli v porovnání s konkurencí. Podíl dojmů, na druhou stranu, ukazuje, jak efektivní jste v samotném ukázání reklam uživatelům.
 
Podíl kliknutí byl dostupný v kampaních nakupování po několik let. Proč byl vlastně Shopping první? Hlavně proto, protože tam není žádná kalkulace průměrné pozice v Google Shopping kampaních. Jak určitě podotkl Matt Lawson z Google v jeho článku o podílu kliknutí v Google Shopping kampaních pár let zpátky: „Přináší to přesně ten typ postřehu, na který jste zvyklí z metriky průměrné pozice ve vašich Google Search kampaních.“
 
Avšak průměrná pozice se stává čím dál tím méně užitečná, hlavně se tak stalo po odstranění right-rail reklam. Záleže na počtu slotů reklam dostupných, průměrná pozice 2,5 mohla vlastně znamenat to, že většina vašich reklam se zobrazila na spodku stránky výsledků vyhledávání, například.
 
Jistě si dokážete vzpomenout, že Google nedávno představil čtyři nové metriky pro kalkulaci pozice reklamy, aby vnesl daleko více jasnosti do výkonu reklam, což je relevantní k aktuální pozici reklamy, na které se objevují na stránce výsledků vyhledávání. „Naproti obecnému názoru, průměrná pozice nikdy neměla plnit funkci toho, že popíše, kde se vlastně reklama objeví na stránce výsledků vyhledávání. Průměrná pozice reflektuje pořadí, ve kterém se vaše reklama objevuje versus další reklamy v té samé aukci reklam,“ Google tehdy vysvětlil.
 
Podíl kliknutí je metrika konkurence, která dokáže pomoci inzerentům získat daleko hlubší postřehy, než průměrná pozice je vůbec schopna. Podíl dojmů a podíl kliknutí fungují jako tandem. Vysoký podíl dojmů a nízký podíl kliknutí, například, pravděpodobně značí to, že váš rozpočet a přihazování jsou vysoké, avšak vaše reklamy nerezonují tak výrazně s uživateli jako reklamy vaší konkurence.
 

Více o podílu kliknutí

  • Google započal přidávat podíl kliknutí k účtům a produktový manažer Pallavi Naresh sdělil, že to bude vrzy dostupné pro všechny Google Search kampaně v následujících několika týdnech.
  • Podíl kliknutí bude dostupný v kampani, skupině reklam a i na úrovni klíčových slov.
  • Naresh také sdělil, že inzerenti by měli pokračovat s používáním poměru prokliknutí, aby analyzovali výkon kopie reklam ve vztahu k ostatním reklamám a aby používali podíl kliknutí pro spatření „příležitostí pro růst kliknutí s více rozšířením nebo navýšení příhozů či rozpočtů“.